Skip to main content
 • krásna tvár

  Facial Cosmetic Acupuncture, HOLISTICKÁ KOZMETICKÁ AKUPUNKTÚRA
 • tri poklady

  Klasická Čínska Medicína (CCM), diagnostika a poradenstvo
 • Krásna tvár

  Facial Cosmetic Acupuncture, HOLISTICKÁ KOZMETICKÁ AKUPUNKTÚRA
 • tri poklady

  Klasická Čínska Medicína (CCM), diagnostika a poradenstvo
CCM

Čo je klasická čínska medicína?

Klasická čínska medicína (CCM) má svoje korene hlboko späté s filozofiou taoizmu, konfucianizmu a budhizmu. Je to veľmi bohatý a sofistikovaný medicínsky systém, ktorý vo svete funguje už niekoľko tisíc rokov a prepája prírodu, zdravie, život a vesmír. Vyvinula sa z klasického učenia starých taoistických lekárskych textov.

pár slov o mne

Som Kristy Adamovič, praktička klasickej čínskej medicíny. Moje štúdium začalo na škole TCM Bohemia v Prahe. Klasickú čínsku medicínu som študovala, ako Cestu troch pokladov u MUDr. Juraja Jaseňa, ktorého učiteľom je mních, osemdesiatej ôsmej generácie taoistických majstrov a svetoznámy učenec taoizmu a čínskej medicíny, majster Jeffrey C. Yuen.

Techniky a prax

„Každý z nás je tvorcom svojho života a zdravia, preto nie je možné nikoho liečiť, iba ho sprevádzať na jeho ceste.“

Zdravie je dynamická rovnováha. Tak ako je telo živé, aj techniky ktoré používa klasická čínska medicína pracujú so živými fenoménmi.

Naše ľudské telo ma pôvodných 365 akupunktúrnych bodov, ktorých počet sa postupne zvýšil až na 1000. Každý akupunktúrny bod je strážcom pokladu svojej qi a akýmsi komunikátorom medzi Nebom a Zemou.